BODRUM / YALIKAVAK - Villacosy Bodrum

VİLLA COSY – Bodrum

Bodrumdaki Sıcak Eviniz
DAVETLER
BODRUM
Bodrum sadece Türkiye’de değil dünyada da turizm açısından bilinen ve önde gelen sevimli bir ilçedir. Turizmin yanı sıra birçok kültürel etkinliğe de ev sahipliği yapmaktadır.
Bodrum’un antik çağdaki adı Halikarnassos’dur. Aziz Petrus Kalesi (Castle of St. Peter) adı verilen kale ile birlikte şehrin Aziz Petrus’a adanmasıyla şehre Petrium adı verilmiştir. Bu isim zaman içerisinde önce petrum sonra potrum ve en sonunda Bodrum olarak okunur olmuştur.
Dünyanın Yedi Harikasından biri olan  Mausoleum , Halikarnassos şehrinde inşa edilmiştir. Depremler ve istilalar  etkisiyle zamanla yıkılan mozolenin mermerden taşları Bodrum Kalesi’nin  yapımında kullanılmıştır. Kaleyi 15.yüzyılda Hristiyan Şövalyeler inşa etmiştir. İnşaat 100 yıllık bir sürede tamamlanmıştır. Bodrum Kalesi bugün Dünyanın en büyük 2. Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak hizmet vermektedir.
DAVETLER
YALIKAVAK
Yalıkavak, Bodrum’un en popüler mahallelerindendir. Bodrum merkeze 18 km uzaklıktadır. Bodrum yarımadasının kuzey batısında yer alır. Bodrum’dan Yalıkavak’a yapılan bir yolculukta sizi önce bir sıra yel değirmeni, daha sonra Yalıkavağın o eşsiz manzarası karşılar.
Başlangıçta bir Süngerci köyü olan ve yarımadanın en ünlü süngercilerinin doğduğu yer olan Yalıkavak, günümüzde çok önemli bir turizm beldesine dönüşmüştür. Tepelerde ve sahilde yer alan yel değirmenleri, güzel koyları, günbatımları, eşsiz lezzetler sunan restoranları ve Avrupa’nın en popüler marinası ile ön plana çıkar.
  • villacosybodrum@gmail.com
  • ----------- +90 532 294 64 64 -------------- +90 252 275 0 725 ---